Wycieczki fakultatywne - Bułgaria

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu w Bułgarii. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

Stambuł 2 dni - Uwaga! wymagany paszport

Dwudniowa wycieczka do Stambułu, miasta niosącego ze sobą mieszankę bogactw kulturowych z czasów Bizancjum i Imperium Osmańskiego, leżącego na dwóch kontynentach: Europie i Azji, położonego nad cieśniną Bosfor i Morzem Marmara.

Zabytki miasta:

Hipodrom, na którym znajduje się Obelisk Teodozjusza I, Obelisk Konstantyna VII oraz Kolumna Wężowa, w 1898 roku wybudowano tutaj Fontannę niemiecką, która była darem cesarza Wilhelma;

Pałac „Top Kapi” z przepięknym, panoramicznym widokiem na Bosfor (przez ponad 380 lat rezydencja sułtanów), cztery dziedzińce, z których każdy tworzy odrębną historię oraz harem, ukazują niesamowitą infrastrukturę pałacu, jego przepych i bogactwo (dziedzińce są dodatkowo płatne);

Błękitny Meczet - jeden z ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. „klasycznego okresu” sztuki islamskiej w Turcji;

Obelisk Teodozjusza znany również jako Obelisk Egipski, najstarsze dzieło sztuki na Hipodromie oraz w Stambule.

W godzinach wieczornych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: Stambuł nocą lub wizyta w typowym, tureckim lokalu z kolacją i programem artystycznym (dodatkowo płatne). Drugiego dnia po śniadaniu, proponujemy wycieczkę fakultatywną: rejs statkiem przez most nad cieśniną Bosfor, podczas którego, z dala od odgłosów miasta, można podziwiać architekturę i zabytki lub wizytę na rynku „Kapałi Czarsi”, sławnym z konieczności targowania się i z atrakcyjnie niskich cen. W godzinach nocnych powrót do hoteli w Bułgarii. Wycieczka jednodniowa obejmuje program wycieczki dwudniowej, z pominięciem noclegu, wyżywienia oraz wycieczek fakultatywnych.

Cena orientacyjna wycieczki 2-dniowej: ze Złotych Piasków 85 EUR, ze Słonecznego Brzegu/Nesebyru/Kiten 80 EUR

Bałczyk i Przylądek Kaliakra (wycieczka organizowana tylko ze Złotych Piasków)

Bałczyk to malownicze, stare miasteczko, położone u podnóża wapiennych urwisk skalnych. To właśnie tu, w pięknym parku, o bujnym subtropikalnym drzewostanie, z unikalnymi kwiatami, krzewami i ogrodem kaktusów, ostatnia królowa Rumunii wybudowała letnią rezydencję w stylu orientalnym i to tutaj prawdopodobnie przyjmowała swoich kochanków. Park botaniczny sąsiadujący z rezydencją jest drugim, pod względem wielkości, parkiem w Europie. Urzeka pięknem i bogactwem roślinności. Rośnie tu ponad 250 gatunków kaktusów i 5000 rodzajów roślin, krzewów i drzew, m.in. drzewa laurowe, sekwoje, bambusy, magnolie, rajskie jabłonie. Na północ od Bałczyku leży dwukilometrowy przylądek Kaliakra - najbardziej spektakularny z widoków utworzonych przez naturę na całej linii brzegowej Bułgarii. Około 70 metrowy klif utworzony został z wielowarstwowego piaskowca, rozciąga się stąd zapierający dech w piersiach widok na skały, morze i laguny u podnóża skał. Przy odrobinie szczęścia można tam ujrzeć podpływające delfiny. Wyobraźnię pobudzają historie i legendy, m.in. o czterdziestu dziewczynach, które związały się warkoczami i rzuciły w morze, by nie trafić do niewoli tureckiej. Wydarzenie to zostało upamiętnione rzeźbą „Brama 40-stu dziewic”.

Cena orientacyjna: 48 EUR

Nesebyr

Nesebyr zabytkowe miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Jest to tak urokliwe miasteczko, że odwiedzający je często wracają tu, żeby znowu nasycić się jego pięknem. Historia przeplata się tu ze współczesnością, a stare cerkwie z okresu średniowiecza, wąskie, brukowane uliczki i domy z czasu odrodzenia bułgarskiego tworzą niesamowitą atmosferę. W trakcie wycieczki zwiedzimy ruiny starej metropolii, Bazylikę św. Eleusa oraz Metropolię św. Stefana z XI w.

Cena orientacyjna wycieczki ze Złotych Piasków lub ze Słonecznego Brzegu/Nesebyru: 25 EUR

Aquapolis

Miasteczko wodne z ciekawymi atrakcjami nie tylko dla dzieci.

Cena orientacyjna: 27 EUR

Jacht Piknik

Wypłynięcie z portu w Neseberze w godzinach rannych w miejsce, gdzie można się kąpać w morzu, nurkować i pływać pod nadzorem ratowników. Na pokładzie jachtu obiad - ryba z grilla, sałaty, napoje bezalkoholowe i piwo. Po południu odpłynięcie z morza do Słonecznego Brzegu na przystań. Turyści są przywożeni mikrobusami do portu w Neseberze i zabierani mikrobusami z przystani w Słonecznym Brzegu do hoteli.

Cena orientacyjna: 35 EUR

Jeep Safari

Jeep safari po górach i wioskach bułgarskich, piknik - obiad w bułgarskich rytmach – super zabawa. Dostępna z: Varna, Złote Piaski - Czajka, Złote Piaski.

Cena orientacyjna: 25 EUR

Sofia, Płowdiw, Riłski Monastyr

Dwudniowa wycieczka autokarowa.

1 dzień – zwiedzanie: Płowdiw, obiad, Kurort Borowec, kolacja i nocleg w Rilskim Monastyrze.

2 dzień – śniadanie, zwiedzanie: Monastyr, msza, Sofia – centrum, obiad, czas wolny. Powrót do kurortów wieczorem.

Cena obejmuje: transport, opieka przewodnika, nocleg + wyżywienie, bilety wstępów. Dostępna z: Varna, Złote Piaski - Czajka, Złote Piaski.

Cena orientacyjna: 106 EUR

Sozopol-Ropotamo

Wycieczka do miasta - muzeum objętego programem ochrony UNESCO. Po zwiedzaniu miasta i obiedzie wyjazd do parku krajobrazowego Ropotamo. W drodze powrotnej godzinny postój w portowym mieście Burgas. Dostępna z: Czernomorec, Słoneczny Brzeg - Rawda, Słoneczny Brzeg - Włas, Słoneczny Brzeg, Burgas, Neseber, Święty Włas - Elenite.

Cena orientacyjna: 45 EUR

Stambuł - 1 dzień

Wyjazd wieczorem, przejazd do Stambułu rano ok. godz. 7:00. Zwiedzanie miasta autokarem, wstęp do Błękitnego Meczetu, Hipodrom, przejazd na stronę azjatycką, obiad, czas wolny na największym bazarze – Kapała Czarszija. Wieczorem wyjazd w stronę Bułgarii. Powrót do hoteli w godzinach rannych. Dostępna z: Varna, Złote Piaski - Czajka, Złote Piaski.

Cena orientacyjna: 65 EUR (z posiłkami), 51 EUR (bez posiłków)

Stambuł - 2 dni

Miasto o niepowtarzalnej atmosferze, umiejscowione na styku dwóch kontynentów. Zaledwie 6-7 godzin jazdy autobusem do Słonecznego Brzegu.

Pierwszy dzień: wyjazd wczesnym rankiem, po przyjeździe na miejsce zwiedzanie Pałacu Topkapi - symbolu potęgi imperium osmańskiego. Następnie Błękitny Meczet zbudowany w latach 1606-1616, z którego w przeszłości ruszały karawany do Mekki, Hagia Sophia - przez wieki jeden z najważniejszych zabytków chrześcijaństwa oraz Hipodrom. Wieczorem czas wolny.

Drugi dzień: rejs statkiem po Bosforze, podczas którego można podziwiać zarówno część azjatycką jak i europejską miasta. W programie zwiedzanie Pałacu Sułtanów oraz zakupy na Wielkim Bazarze, gdzie mieści się ok. 5000 sklepów! Powrót do Bułgarii w godzinach popołudniowych. Opcjonalne jest wykupienie jednodniowej wycieczki do Stambułu. Dostępna z: Czernomorec, Słoneczny Brzeg - Rawda, Słoneczny Brzeg - Włas, Słoneczny Brzeg, Burgas, Neseber, Święty Włas - Elenite.

Cena orientacyjna: 95 EUR

Varna Delfinarium

Wyjazd ok. godz. 14.00. Przyjazd do delfinarium na około godzinne show delfinów, zwiedzanie objazdowo Varny, czas wolny na zakupy przy katedrze. Dostępna z: Varna, Złote Piaski - Czajka, Złote Piaski.

Cena orientacyjna: 45 EUR

Nowe zasady dotyczące polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

 

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

 

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest: ALVENTUS TRAVEL Karolina Kowalczyk-Kuchta

 

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 

  • realizacji usług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

 

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

 

Komu możemy przekazać dane?

 

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

 

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

 

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

 

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

 

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

 

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

 

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

 

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.