Wycieczki fakultatywne - Grecja Chalkidiki

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu w Grecji. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

Athos

Wybierzemy się na niecodzienną wyprawę, aby z wód morza Egejskiego podziwiać Świętą Górę. Wycieczkę rozpoczniemy od przejazdu do miasteczka Ouranoupoli, zwanego główną bramą góry Athos. Stamtąd udamy się w 3 godzinny rejs wzdłuż 40 kilometrowego dzikiego wybrzeża Półwyspu Agion Oros, gdzie od niemal tysiąca lat wszyscy mieszkańcy są płci męskiej (dotyczy to również zwierząt domowych). Podczas rejsu będziemy podziwiać 7 monumentalnych klasztorów teokratycznego państwa Athos.

Cena orientacyjna: 35 EUR

Alistrati i Drama

Zapowiada się dzień pełen wrażeń. Zapraszamy do odwiedzin w jednej z najpiękniejszych krasowych jaskiń Europy oraz zrobienia zakupów na pełnym folkloru bazarze w Dramie.

Kavala i Wyspa Thassos

Odwiedziny w portowym mieście Kawala, które przez długi czas, w starożytności, stanowiło ostatni punkt słynnej Via Egnatia, a zarazem pierwszy europejski port dla kupców i podróżników z Bliskiego Wschodu. Tam podczas spaceru malowniczymi uliczkami zobaczymy dom Mohameda Ali oraz akwedukt z czasów rzymskich. Następnie udamy się w rejs na najciekawszą z Wysp Egejskich, z mnóstwem antycznych zabytków, gdzie zwiedzimy Akropol z teatrem.

Meteory

Tak wspaniałego dzieła ludzkiej wyobraźni, uporu a przede wszystkim wiary nie znajdziemy w żadnym innym zakątku Grecji. Meteory nazwane przez Greków "wiszącymi klasztorami" to unikat w skali światowej zarówno pod względem architektonicznym jak i widokowym. Odwiedzając dwa wybrane klasztory będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuka bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Podczas wycieczki zobaczymy jak dziś wytwarza się ikony - święte greckie obrazy, które według wierzeń są oknem do Boga. Zapoznamy się też z religią ortodoksyjną, pielęgnowaną z czcią przez Greków. W drodze powrotnej odwiedzimy wawrzynową dolinę Tembi, z którą to związanych jest wiele pięknych legend jak ta o Orfeuszu czy Dafne. Zobaczymy maleńki, wykuty w skale kościółek św. Paraskiewii, pachnący olejkiem różanym oraz Źródło Miłości, którego woda odmładza.

Ateny

Być w Grecji i nie zobaczyć Aten... To nie mieści się w głowie, a zatem zapraszamy na wyjazd do serca Grecji bijącego od 3000 lat, do pierwszego miasta - państwa świata, skąd swoje początki wzięła demokracja światowa. Podczas wycieczki przejedziemy przez Tesalię - krainę centaurów, Beocję - której to, według legendy, czerwona ziemia pomieszana ze łzami zrodziła człowieka, Attykę - ojczyznę oliwki. Odwiedzimy port w Pireusie, największy i najstarszy w Grecji, a następnie przejedziemy do centrum Aten, by korzystając z rześkości poranka wspiąć się na Akropol - perłę architektury światowej (wstęp na Akropol jest dodatkowo płatny i kosztuje 12 EUR). Przejdziemy spacerem przez urocze uliczki Plaki, najstarszej ateńskiej dzielnicy, do placu Syntagma, by podziwiać zmianę warty gwardzistów Evzoni, dzisiejszych "rycerzy greckich". Przejedziemy przez miasto z widokiem na słynne obiekty Aten, jak Akademię Ateńską czy Bibliotekę Narodową i zatrzymamy się by obejrzeć Stadion Olimpijski. W drodze powrotnej krótki postój w Termopilach, miejscu wielkiej klęski, a zarazem wielkiej chwały Sparty, pod pomnikiem Leonidasa, gdzie jeszcze dziś wiatr powtarza słowa: "Przechodniu, powiedz Sparcie, że tu leżymy wierni jej prawom".

Saloniki

Miasto zbudowane z wielkiej miłości przez króla Kassandra dla swojej małżonki Thessalonike, siostry Aleksandra Wielkiego. Saloniki dziś to wielka metropolia pamiętająca czasy swojej chwały z okresu bizantyjskiego, kiedy to po Konstantynopolu była drugim ośrodkiem kulturalnym Grecji. Dziś możemy podziwiać takie zabytki jak: Kościół Agios Dimitrios, Hagia Sofia - replika bazyliki z Konstantynopola, Łuk Triumfalny Gareliusza czy Białą Wieżę - symbol Salonik. Wrażenia doda wizyta na bazarze tureckim usytuowanym przy Placu Arystotelesa, gdzie spacerując wśród przedziwnych towarów, będziemy dokonywać ciekawych zakupów. Pojedziemy autokarem do miejsca, z którego będziemy podziwiać przepiękną panoramę Salonik i chłonąć historię tego miasta, która zaczęła się od marzeń Aleksandra Wielkiego o panowaniu nad światem.

Waterland

Podobno każdy dorosły chce przez chwilę być dzieckiem, my damy Wam taką okazję. Odwiedzimy park wodny, położony niedaleko Salonik, gdzie podczas opalania, zabaw wodnych i szaleństwa zapomnimy o wieku. Do dyspozycji na terenie parku wodnego, rozłożonego na 150 tyś.m2, baseny, basen ze sztuczną falą, jaccuzi, kryte rury, zjeżdżalnie i dzika rzeka. Do tego z megafonów płynie wakacyjna muzyka, a w centralnej części możemy wziąć udział w grach i konkursach organizowanych przez animatorów. Kiedy poczujemy zmęczenie ułożymy się wygodnie na leżaku, bądź hamaku i zażyjemy kąpieli słonecznych, kiedy zgłodniejemy odwiedzimy jeden z barów lub sklepików z napojami i przekąskami. Nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie cały sztab wykwalifikowanych ratowników, więc bez obaw będziemy mogli oddawać się prawdziwym wodnym szaleństwom.

Istambuł

Wyjazd do Istambułu to cała wyprawa, bo do pokonania mamy prawie 700 km. Należy również pamiętać, że przed nami granica, na której należy wykupić wizę turecką za 10 EUR. Jednak na miejscu czeka tak wiele atrakcji, które po stokroć wynagrodzą czas spędzony w autokarze. Zwiedzimy Błękitny Meczet, Hagia Sofia, Cysterny, Hippodrom, przejedziemy także do azjatyckiej części miasta. Dopełnieniem będzie wizyta na bazarze tureckim z możliwością zakupów. Podczas tej wycieczki zrozumiemy wielką potęgę, ale też wielką tragedię Grecji połączone ze sobą we wspaniałą opowieść o wielkim imperium bizantyjskim.

Wieczór grecki

Ta impreza to doskonały sposób na poznanie radości życia Greków, którą wyrażają wspaniałym ekspresyjnym tańcem Syrtraki, przy rytmicznych dźwiękach bouzuki. Damy się uraczyć przysmakami greckiej kuchni i winem, którego nie zabraknie przez cały wieczór. Muzyka na żywo, pokaz tańców z różnych regionów Grecji w wykonaniu profesjonalnego zespołu tanecznego, to tylko nieliczne z atrakcji, które czekają nas tego wieczoru. Będziemy słuchać, oglądać, tańczyć i bawić się, tak, żeby sam Zorba był z nas dumny, a przecież on, tak jak nikt inny zabawę i radość umiłował ponad wszystko. Ten wieczór zapamiętamy na długi czas.

Łaźnie termalne SPA

Polecamy wizytę w przepięknie położonym nad morzem ośrodku odnowy biologicznej SPA z łaźniami termalnymi i specjalną wodą, doskonałymi na stres, kurację odmładzającą, choroby reumatologiczne, choroby skóry i wiele innych. Ośrodek znajduje się w cieplicach w miejscowości Loutra-Ag. Paraskevi na przylądku Kassandry. Podczas wizyty zażywać będziemy kąpieli termalnych w basenie z gorącymi wodami mineralnymi - solankach siarkowych o temp. 38 st.C, o unikalnych właściwościach leczniczych. Program wycieczki obejmuje czas wolny po kąpielach, poczęstunek tradycyjnym winem greckim - retsiną oraz zwiedzanie XVI wiecznej cerkwi w Nea Skione.

Dojazd 10 EUR + 3 EUR (bilet wstępu)

Scuba Diving - nurkowanie

Zapraszamy wspólnie i instruktorami TRITON SCUBA CLUB do zapoznania się z bajecznie kolorowym światem ciepłego Morza Egejskiego, które jest najbogatszym na świecie ekosystemem i posiada przejrzyście czystą wodę. Program imprezy obejmuje: szczegółowe zapoznanie się z instrukcją obsługi sprzętu (teoretyczne i praktyczne), półgodzinne przygotowanie w basenie hotelowym dla osób początkujących, płetwonurkowanie z łodzi motorowej w wyznaczonych miejscach (istnieje możliwość robienia zdjęć oraz filmu profesjonalną kamerą).

Cena orientacyjna: 45 EUR

Nowe zasady dotyczące polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

 

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

 

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest: ALVENTUS TRAVEL Karolina Kowalczyk-Kuchta

 

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 

  • realizacji usług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

 

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

 

Komu możemy przekazać dane?

 

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

 

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

 

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

 

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

 

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

 

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

 

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

 

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.