Wycieczki fakultatywne - Kreta

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu na Krecie. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

Wąwóz Samaria

Wycieczka autokarowa do najdłuższego i najbardziej malowniczego wąwozu Europy położonego w Górach Białych. Dziki i nienaruszony przez człowieka krajobraz i wspaniała roślinność powoduje, że jest to miejsce nieporównywalne z żadnym innym na Krecie. Dodatkową atrakcją będzie krótki rejs statkiem do niewielkiej malowniczej wioski Chora Sfakion. Trasa wiedzie przez Płaskowyż Omalos, który ma kształt zbliżony do nieregularnego koła, a otoczony jest stromymi górami. W jego południowej części leży tzw. Xyloskala czyli Drewniane schody, miejsce z którego rozpoczyna się zejście do wąwozu Samaria. Wąwóz rozciąga się na odcinku 18 km między Xyloskala na północy i Agia Roumeli na południu nad Morzem Libijskim. W wąwozie bedzie można zobaczyć groty wyżłobione w stromych skałach, które dają schronienie rzadko spotykanym kreteńskim kozom kri-kri. Zbliżając się do końca wąwozu scieżka nagle zwęża się na szerokość ok. 2 m. Miejsce to nazywane jest Sideroportes, czyli Stalowe Bramy. Bramy są 3, a każda następna jest węższa i wyższa niż poprzednia. U wyjścia ze Stalowych Bram wąwóz otwiera się na ocienioną gajem oliwnym dolinę. Schodzimy do nadmorskiej Agia Roumeli. Ta mała wioska została zbudowana na miejscu starożytnej osady Tara, która została założona okolo V wieku p.n.e i przetrwała aż do V wieku n.e. W Agia Roumeli bedzie czas na wypoczynek i kąpiel. Następnie rejs statkiem do Chora Sfakion. 

Cena orientacyjna: 30 EUR + 10 EUR bilety wstępu.

Wyspa Elafonissi

Morska wycieczka do jednego z najbardziej malowniczych miejsc na Krecie. Wyspa jest oddzielona od wybrzeża Krety płytką, kamienistą zatoką, miejscami przechodzącą w wąskie przesmyki i kanały. Woda jest kryształowo czysta, niebieska bądź turkusowa, piasek zaś różowy. Tą scenerie dopełnia przymorskie jeziorko, zamknięte rafami koralowymi oraz unosząca sie wokół woń obficie rosnącego tamaryszku. Zwiedzimy między innymi kościół św. Zofii oraz klasztor Chrysoskalitissa, znany z tzw. złotych schodów. Legenda mówi, że jeśli stąpa po nich prawdziwie pobożna osoba to zmieniają się w złoto. Resztę dnia spędzimy na tzw. plaży różowego piasku korzystając z kąpieli morskich i słonecznych. 

Cena orientacyjna: 30 EUR.

Wyspa Santorini

Wycieczka morska do najpiękniejszej wyspy archipelagu Cykladów. Santorini ma 19 km długości i 11 km szerokości. Jej krajobraz jest niepowtarzalny: czarny piasek, ciemnobłękitne morze, białe domki z niebieskimi dachami oraz zielone winorośle tworzą malowniczy obrazek. Ogromna erupcja wulkanu ponad 3.500 lat temu zniszczyła ¾ wyspy, nadając jej kształt rogala. Niektórzy twierdzą, że to właśnie była mityczna Atlantyda - warto przekonać się samemu.
Podczas gdy prom wpływa do portu, jednego z zastygłych kraterów wulkanu, ląd wydaje się unosić, zamykać wokół zatoki. Ponure, skaliste brzegi wznoszą sie dziesiątki metrów w górę. W okolicy nie ma roślin, nie pasą się żadne zwierzęta, przez co wyspa wydaje się jeszcze bardziej surowa i niedostępna. Historia wyspy to historia wulkanu. Już przed 3000 r p.n.e wyspa rozwijała się w kręgu kultury minojskiej. Trwało to do ok. 1550 r p.n.e., kiedy to wydarzyła się katastrofa, na wyspie wybuchł wulkan, po czym zapadł się w morze. Thira - Santorini została zniszczona. W tym miejscu historia wyspy łączy się z legendami o Atlantydzie "Szczęśliwych Wyspach Zatopionych przez Morze". Z pewnością fascynujący widok wyspy i panorama Thiry, miasta zbudowanego na szczycie stromego klifu pozostanie w Waszej pamięci na długo po zakończeniu wycieczki.

Cena orientacyjna: 59 EUR (statek) + 11,5 EUR (transfer) + ewentualnie wycieczka po Santorini 20 EUR.

Knossos

Wycieczka autokarowa do sławnego labiryntu Minotaura w Knossos oraz do muzeum archeologicznego w Heraklionie. Pałac w Knossos to nie ruiny czy fandamenty, to cały rozbudowany kompleks pokoi, holi, dziedzińców, korytarzy i przejść. To świat mitów i legend pochodzących z 2500 r. p.n.e. Wizyta w pałacu króla Minosa, spacer po labiryncie, oglądanie kolorowych fresków i licznych świadectw przeszłości dają wyobrażenie o bogactwie i potędze wspaniałej cywilizacji minojskiej. Następnie udamy się do Iraklionu i po krótkim objeździe miasta podjedziemy pod Muzeum Archeologiczne. Jest to jedno z najważniejszych muzeów świata, gromadzące oryginalne przedmioty z Knossos oraz innych stanowisk archeologicznych. Wśród eksponatów znajdują się kolorowe freski, mozaiki, złota biżuteria, ceramika, tabliczki pokryte pismem linearnym. Po wizycie w muzeum będzie czas na samodzielny spacer po Iraklionie.

Cena orientacyjna: 38 EUR + 10 EUR bilety wstępu.

Wieczór kreteński

Niezwykła zabawa w typowej greckiej tawernie. Będziecie mieli okazję zatańczyć "Pendozalis" i uczestniczyć w "Glendi" czyli greckim święcie. Powitają nas tam ze szczerą gościnnością i serdecznością oraz szklaneczką "Raki" (mocny kreteński napój z winogron). Będzie mnóstwo jedzenia i wiele gatunków doskonałego wina, a miejscowi muzycy i tancerze umilą Wam kolację. Oczywiście zaproszą również do tradycyjnego greckiego tańca.

Cena orientacyjna: 30 EUR.

Wyspa Gramvoussa

Wycieczka morska na jedną z najdzikszych plaż na Krecie. Zarówno wysepka Gramvoussa, jak i półwysep u brzegu którego jest położona, wciąż pozostają niedostępne i niezamieszkałe. Aby dostać się do zatoki Balos, a także na wyspę Gramvoussa, należy dojechać do portu Kissamos i stamtąd wyruszyć łodzią wycieczkową. Po trwającym około 45 minut rejsie statkiem dopłyniemy do tzw. niezamieszkałej Wysepki Gramvoussa, znanej także jako wyspa piratów. To niepowtarzalna okazja zobaczenia XVI-wiecznej weneckiej fortecy, stojącej na wzgórzu około 140 m wysokości. Następnie po 15 minutowym rejsie dotrzemy do kresu naszej podróży - przepięknej laguny Balos z krystalicznie czystą wodą, mieniącą się wszystkimi odcieniami niebieskości. Miejsce to doceniła książęca para - Diana i Karol, którzy właśnie tutaj spędzili kilka dni ze swojego miesiąca poślubnego.

Cena orientacyjna: 43 EUR

Spinalonga

Rano pojedziemy do urokliwego portu w mieście Agios Nikolaos, skąd statkiem wycieczkowym popłyniemy na wyspę Spinalonga. To przepięknie położony zakątek, gdzie ruiny weneckiej fortecy, stanowią centrum miasteczka, które w 1903 r. zamieniono w kolonię trędowatych. Przewodnik opowie nam o losach ludzi, którzy mieszkali tutaj w odosobnieniu przez pół wieku. W drodze powrotnej przycumujemy w przepięknej zatoce Kolokhita. Tam czeka nas kąpiel w krystalicznie czystej wodzie. Można opalać się na statku lub przejść na małą plażę. Po kąpieli lunch wliczony w cenę wycieczki. Ostatnim punktem podróży jest Agios Nikolaos, pełne uroku miasteczko portowe zwane "greckim Saint Tropez". Tutejsze kawiarenki kuszą pyszną kawą i przepięknym widokiem na jeziorko Voulismeni, które połączone jest kanałem z morzem.

Cena orientacyjna: 55 EUR

Nowe zasady dotyczące polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

 

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

 

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest: ALVENTUS TRAVEL Karolina Kowalczyk-Kuchta

 

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 

  • realizacji usług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

 

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

 

Komu możemy przekazać dane?

 

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

 

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

 

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

 

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

 

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

 

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

 

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

 

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.