Wycieczki fakultatywne - Grecja Riwiera Olimpijska

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu w Grecji. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

Meteory

Tak wspaniałego dzieła ludzkiej wyobraźni, uporu a przede wszystkim wiary nie znajdziemy w żadnym innym zakątku Grecji. Meteory nazwane przez Greków "wiszącymi klasztorami" to unikat w skali światowej zarówno pod względem architektonicznym jak i widokowym. Odwiedzając dwa wybrane klasztory będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuka bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Podczas wycieczki zobaczymy jak dziś wytwarza się ikony - święte greckie obrazy, które według wierzeń są oknem do Boga. Zapoznamy się też z religią ortodoksyjną pielęgnowaną z czcią przez Greków. W drodze powrotnej odwiedzimy wawrzynową dolinę Tembi, z którą to związanych jest wiele pięknych legend jak ta o Orfeuszu czy Dafne. Zobaczymy maleńki, wykuty w skale kościółek św. Paraskiewii pachnący olejkiem różanym oraz Źródło Miłości, którego woda odmładza.

Cena orientacyjna: 25 EUR

Olimp

Nasza wycieczka na dach starożytnego świata rozpoczyna się wyjazdem do górskiego miasteczka Litohoro, które rozciąga się u podnóża masywu Olimpu. Rekreacyjny spacer malowniczym kanionem rzeki Enipeas do Wodospadów Withos (1h). Wycieczka na Olimp to też zapoznanie się z regionem Pieria, posiadającym ciekawe miejsca. Dalej nasza wycieczka prowadzi do Platamonas, gdzie zwiedzamy ruiny twierdzy z czasów Wypraw Krzyżowych. A następnie udamy się do starej pachnącej ziołami wioski Paleos Panteleimonas, w której zatrzymał się czas. W tym to miejscu pod stuletnim platanem możemy zjeść wspaniały posiłek (fundusze własne) w jednej z tawern, który swobodnie można porównać do ambrozji i nektaru w ustach bogów.

Cena orientacyjna: 15 EUR

Ateny

Być w Grecji i nie zobaczyć Aten... To nie mieści się w głowie, a zatem zapraszamy na wyjazd do serca Grecji bijącego od 3000 lat, do pierwszego miasta - państwa świata, skąd swoje początki wzięła demokracja światowa. Podczas wycieczki przejedziemy przez Tesalię- krainę centaurów, Beocję - której to, według legendy, czerwona ziemia pomieszana ze łzami zrodziła człowieka, Attykę - ojczyznę oliwki. Odwiedzimy port w Pireusie, największy i najstarszy w Grecji, a następnie przejedziemy do centrum Aten, by korzystając z rześkości poranka wspiąć się na Akropol - perłę architektury światowej (wstęp na Akropol jest dodatkowo płatny i kosztuje 12 EUR). Przejdziemy spacerem przez urocze uliczki Plaki, najstarszej ateńskiej dzielnicy, do placu Syntagma, by podziwiać zmianę warty gwardzistów Evzoni, dzisiejszych "rycerzy greckich". Przejedziemy przez miasto z widokiem na słynne obiekty Aten, jak Akademię Ateńską czy Bibliotekę Narodową i zatrzymamy się by obejrzeć Stadion Olimpijski. W drodze powrotnej krótki postój w Termopilach, miejscu wielkiej klęski, a zarazem wielkiej chwały Sparty, pod pomnikiem Leonidasa, gdzie jeszcze dziś wiatr powtarza słowa: "Przechodniu, powiedz Sparcie, że tu leżymy wierni jej prawom".

Delfy

Podczas wycieczki do Delf przejedziemy przez Tessalię - krainę centaurów, aby dotrzeć do starej antycznej wyroczni Delfickiej, najsłynniejszej w całym świecie antycznym, dramatycznie usytuowanej wśród gór Parnas. Delfy to wspaniała historia o tym jak Zeus wyznaczył środek świata, to arcyciekawa historia pierwszego ONZ, czyli słynnej amfiktonii delfickiej oraz Pytii siedzącej na swoim trójnogu i wśród oparów wróżącej klęski lub wielkie wygrane najmożniejszym tego świata. Delfy to wspaniały Święty Okrąg Apollina, oczyszczające źródło Kastalia oraz Muzeum Delfickie ze słynnym woźnicą o magnetycznym wzroku.

Cena orientacyjna: 100 EUR

Wieczór grecki

Ta impreza to doskonały sposób na poznanie radości życia Greków, którą wyrażają wspaniałym ekspresyjnym tańcem Syrtraki, przy rytmicznych dźwiękach bouzuki. To radość jedzenia smacznych potraw typowej kuchni greckiej oraz zakosztowanie retsiny, której nie zabraknie przez cały wieczór. Podczas zabawy nauczymy się tańczyć taniec Zorby, który przecież zabawę i taniec umiłował ponad wszystko. Ten wieczór zapamiętamy na długi czas.

Cena orientacyjna: 17 EUR

Wyspa Skiathos

Rejs statkiem wycieczkowym na bajkową wyspę Skiathos, tańce kapitańskie, a gdy Zeus ma dobry humor przysyła delfiny. Wycieczkę rozpoczyna przejazd do jednego z portów Tessalii, gdzie zaokrętujemy się na statek wycieczkowy i rozpoczniemy rejs, podczas którego proponujemy liczne atrakcje takie jak gry, zabawy i tańce, w tym taniec kapitański. Po dotarciu na wyspę Skiathos do miasteczka o tej samej nazwie, będącym stolicą wyspy, proponujemy spacer do wieży zegarowej, z której rozciąga się wspaniały widok na port i wyspę. Na wyspie grzechem jest nie skosztować potraw w jednej z tradycyjnych portowych tawern (fundusze własne). Przejazd statkiem na Kukunaries - najładniejszą plażę w Grecji, tam plażowanie lub możliwość wynajęcia sprzętu pływającego. Zaokrętowanie na statek i rejs powrotny do portu Tessalii, gdzie czeka na nas autokar. Podczas rejsu dużo zabawy, tańców i innych atrakcji takich jak delfiny wyczyniające harce wokół statku - ale tylko wtedy, gdy Zeus ma dobry humor.

Cena orientacyjna: 35 EUR

Saloniki

Miasto zbudowane z wielkiej miłości przez króla Kassandra dla swojej małżonki Thessalonike, siostry Aleksandra Wielkiego. Saloniki dziś to wielka metropolia pamiętająca czasy swojej chwały z okresu bizantyjskiego, kiedy to po Konstantynopolu była drugim ośrodkiem kulturalnym Grecji. Dziś możemy podziwiać takie zabytki jak: Kościół Agios Dimitrios, Hagia Sofia - replika bazyliki z Konstantynopola, Łuk Triumfalny Gareliusza czy Biała Wieża. Wrażenia doda wizyta na bazarze tureckim usytuowanym przy Placu Arystotelesa. Odwiedź stolicę Macedonii i poznaj jej historię, a zaczyna się ona od marzeń Aleksandra Wielkiego o panowaniu nad światem.

Waterland

Fantastyczna zabawa wśród niezliczonych atrakcji parku wodnego. Baseny, zjeżdżalnie, pontony, sztuczna fala, muzyka, a także kolorowe różności, sklepiki z napojami i zakąskami. To wszystko, aby wodne szaleństwo było jak najlepsze.

Wergina - Pella

Bliskie spotkanie z historią największego greckiego regionu, potężnego mocarstwa w starożytności - Macedonii. Odwiedzimy groby królów macedońskich w Werginie, gdzie pochowany jest Filip, ojciec Aleksandra Wielkiego, a odkryte zostały przez profesora Andronikosa. Zobaczymy m.in. wspaniałą kolekcję wyrobów ze złota, które tam odnaleziono. Następnie złożymy wizytę w Pelli, miejscu narodzin jednego z największych władców świata - Aleksandra Wielkiego.

Cena orientacyjna: 25 EUR

Platamon - Pantalejmon

Wizyta w bizantyjskim zamku, twierdzy Platamon, który powstał na początku XIII wieku. Następnie krętymi serpentynami przejedziemy do tradycyjnej górskiej wioski Stary Pantalejmon. Stamtąd będziemy podziwiali piękne widoki na Olimp. Zatrzymamy się w jednej z miejscowych tawern, aby skosztować regionalnych potraw i wspaniałego wina.

Cena orientacyjna: 15 EUR

Athos

Jednodniowa wycieczka autokarem i statkiem do słynnej Republiki Mnichów. Wyruszamy rano z Riwiery Olimpijskiej na Półwysep Chalcydycki. Tam przesiądziemy się na statek wycieczkowy. Popłyniemy nim wzdłuż "środkowego palca" półwyspu - Sithonia, a potem w kierunku klasztorów, gdzie od X wieku niewiele się zmieniło. Podczas tej wycieczki poznacie historię powstania tajemniczej republiki. Ze statku będziemy podziwiali perły architektury sakralnej i niesamowite krajobrazy Macedonii. Po południu zatrzymamy się w mieście Uranupolis, gdzie będzie wolny czas na kąpiel w morzu, posiłek i zakupy.

Cena orientacyjna: 35 EUR

Nowe zasady dotyczące polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

 

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

 

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest: ALVENTUS TRAVEL Karolina Kowalczyk-Kuchta

 

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 

  • realizacji usług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

 

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

 

Komu możemy przekazać dane?

 

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

 

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

 

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

 

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

 

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

 

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

 

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

 

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.