Wycieczki fakultatywne - EGIPT Sharm El Sheikh i Dahab

 
 
Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu w Egipcie. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.
 
Kair – 1 dzień
Wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach rannych transferem do Kairu. Śniadanie w formie suchego prowiantu. W programie przewidziano zwiedzanie: Muzeum Egiptu, Wielkich Piramid i Sfinksa w Gizie, a później chwila czasu na odwiedzenie sklepów z papirusami, perfumami oraz złotem. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych. Podczas wycieczki przewidziano lunch (płatny dodatkowo 10 USD).
Cena orientacyjna z Sharm El Sheikh: 75 USD.
Cena orientacyjna z Dahab: 125 USD
 
JEROZOLIMA + BETLEJEM 1 dzień
Po przejściu granicy w Tabie przejedziemy do Jerozolimy. Zatrzymamy się na Górze Oliwnej i poznamy bliżej Kościół Pater Noster. Następnie zwiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego, przyjmuje się, że to właśnie tu znajdował się grób Jezusa. Spacer drogą krzyżową zaprowadzi nas do Ściany Płaczu, najbardziej charakterystycznego punktu miasta. Przystaniemy tu na chwilę zadumy. W czasie wolnym chętni będą mogli odpocząć przy lunchu (dodatkowo płatnym). Na zakończenie wizyty w Izraelu udamy się do Betlejem (ze względu na bieżącą sytuację polityczną wjazd do Betlejem nie jest gwarantowany). W drodze powrotnej zatrzymamy się na chwilę nad Morzem Martwym – najbardziej zasolonym, bezodpływowym jeziorem świata. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych.
Cena orientacyjna: 150 USD 
 
Klasztor św. Katarzyny
Klasztor św. Katarzyny leży u stóp Góry Mojżesza. Ten klasztor-twierdza wzniesiony został na wysokości 1570 m n.p.m. w wąskiej dolinie. Pośrodku zespołu klasztornego wznosi się bazylika justyniańska z VI w. Na terenie zabytku znajdują się słynne bizantyjskie mozaiki z VI w. oraz cenny zbiór ikon. Wyjazd z hotelu w godzinach rannych. Zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny. Po lunchu przystanek w miejscowości Dahab. Powrót do hotelu. Prosimy o zabranie ze sobą paszportów. W cenę imprezy wliczono lunch.
Cena orientacyjna: 50 USD
 
Góra Mojżesza & Klasztor św. Katarzyny
Wycieczka rozpoczyna się ok. godziny 22:30. Po 3 godzinach turyści dojeżdżają do klasztoru św. Katarzyny i rozpoczynają pod osłoną nocy wspinaczkę (3 godz.) na górę Mojżesza, gdzie otrzymał on od Boga kamienne tablice z 10 Przykazaniami. Ze szczytu możliwość podziwiania niepowtarzalnego wschodu słońca nad górami. Po zejściu czas na zjedzenie śniadania (suchy prowiant zabrany z hotelu). Zwiedzanie słynnego klasztoru św. Katarzyny, bazyliki Justyniana z VI wieku, kolekcji ikon. Powrót do hotelu na godz. 14:00. W cenę wliczono lunch.
Cena orientacyjna: 55 USD
 
Łódź ze szklanym dnem
Podczas tej wycieczki będzie możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Łódź wypływa z Naama Bay do Near Garden, gdzie znajduje się Great Brain - jeden z największych koralowców na świecie. Przy odrobinie szczęścia zobaczyć można również ogromną rybę o nazwie Napoleon.
Łódź wypływa o godzinie: 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00. Impreza trwa ok. 1,5 godziny. Polecamy ją dla całej rodziny.
Cena orientacyjna: 20 USD
 
Wyspa Tiran
Całodzienna wycieczka poświęcona na nurkowanie. Łódź płynie wzdłuż północno-wschodniej części Zatoki Akaba. Po 2-godzinnym rejsie dopływa do Błękitnej Laguny. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania zarówno dla profesjonalistów, jak i snurkowania dla mniej doświadczonych i dzieci. Możliwość podziwiania wspaniałej, nienaruszonej rafy koralowej. W drodze powrotnej przystanek w Zatoce Rekinów. W cenę imprezy wliczono lunch.
Cena orientacyjna: 35 USD
 
Malowniczy kanion
Całodniowa wycieczka rozpoczyna się 2-godzinną, pieszą wędrówką, podczas której będziecie mieli możliwość podziwiania cudownych kształtów i barw wspaniałego kanionu. W cenie imprezy przewidziano lunch.
Cena orientacyjna: 55 USD
 
Dahab safari
Całodniowa wycieczka rozpoczyna się od snurkowania w Ras Nusrani. Następnie zwiedzanie wioski Nabq oraz przejażdżka do lasu namorzynowego, Ras Atantur, Wadi Gwany i miasta Dahab. W cenę imprezy wliczono lunch.
Cena orientacyjna: 70 USD
 
Park Narodowy Ras Mohamed
Impreza dostępna wyłącznie podczas pobytu w Sharm El Sheikh (nie dotyczy miejscowości Dahab).
Wspaniała impreza z nurkowaniem w słynnym Synajskim Parku Narodowym Ras Mohamed. Następnie wizyta w obserwatorium rekinów oraz zwiedzanie kanału z drzew namorzynowych oraz słonego jeziora. W cenę imprezy wliczono napoje. Sprzęt do nurkowania nie jest wliczony w cenę, można go wypożyczyć na początku wycieczki.
Cena orientacyjna: 50 USD
 
Namorzyny
Namorzyny, las namorzynowy (inaczej mangrove) – formacja roślinna złożona z wiecznie zielonych drzew, występująca w strefie pływów morskich na wybrzeżu. Wyprawa do lasu namorzynowego, gdzie w naturalnych warunkach rosną drzewa namorzynowe. Znajduje się tutaj ok. 50% ogólnej liczby tych drzew rosnących na całej północnej półkuli. Ciekawostką jest skrystalizowana sól na liściach drzew. Następnie zwiedzanie Parku Narodowego Nabq, wioski rybackiej, gdzie rytm życia jej mieszkańców jest niezmienny od setek lat oraz możliwość snurkowania w Ras Nusrani. Wycieczka odbywa się w godzinach popołudniowych.
Cena orientacyjna: 35 USD
 
Motocyklowe safari na pustynię
Wycieczka odbywa się codziennie w godzinach dogodnych dla naszych Klientów i trwa ok. 2 godzin. Wielka przygoda na motocyklach przez bezdroża pustyni. Po krótkim odpoczynku degustacja herbaty w obozie Beduinów. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w "polowaniu na gwiazdy" - romantycznym safari nocą.
Cena orientacyjna: 50 USD (dla jednej osoby na motorze), 70 USD (dla dwóch osób na motorze) 
 
Kolacja beduińska
Orientalna kolacja przy blasku świec z muzyką "na żywo".
Cena orientacyjna: 45 USD
 
Przejażdżka na wielbłądach
Podczas tej imprezy będziecie mogli poczuć się jak Lawrence z Arabii przemierzający pustynię na grzbiecie wielbłąda. W przerwie przejażdżki przewidziano krótki postój w obozie beduińskim oraz  poczęstunek (herbata i świeżo upieczony chleb). Rezerwacji należy dokonać do godziny 12:00 (czas odbywania się imprezy zależy od godziny zachodu słońca).
Cena orientacyjna: 25 USD
 
ABU GALUM/BLUE HOLE
W ramach tej jednej wycieczki oferujemy: safari jeepami przez pustynię skalistą, przejażdżkę na wielbłądach wzdłuż Zatoki Akaba, pływanie oraz snorkling w Blue Hole, podziwianie raf koralowych i egzotycznych ryb, lunch na plaży w restauracji beduińskiej i krótki pobyt w miejscowości Dahab połączony ze spacerem po promenadzie i czasem przeznaczonym na zakupy.
Cena orientacyjna: 60 USD
 
Delfinarium
Show z udziałem delfinów, m.in. skoki, salta oraz różne zabawy z przedmiotami w wodzie. Show odbywa się codziennie z wyjątkiem niedziel.
Cena orientacyjna: 25 USD
 
Wycieczki samolotowe
Na zamówienie organizowane są wycieczki do historycznych miejsc w Egipcie.
Luksor - ok. 270 USD, Kair - ok. 270 USD (bez polskiego przewodnika).
Na miejscu rezydent poinformuje jaka jest minimalna grupa, by wycieczka mogła się odbyć.
 
Odpoczywając na półwyspie Synaj warto zobaczyć:
 
Soho Square
Malowniczy deptak w Zatoce Nabq. Wypełniony kafejkami, sklepami, restauracjami i barami. Każdy znajdzie tu rozrywkę dla siebie: plac zabaw, kręgielnię, kino, a nawet lodowisko.
 
Cleo Park
Jeden z największych aquaparków w Sharm El Sheikh, położony w Naama Bay. Utrzymany w klimacie starożytnego Egiptu gwarantuje świetną zabawę zarówno dorosłym jak i dzieciom.
 
Pole Golfowe
18-dołkowe pole odpowiednie dla doświadczonych jak i początkujących graczy. Daje możliwość gry w niezwykle malowniczym krajobrazie, w oddali karmelowe wzniesienia Synaju, po przeciwnej stronie lazur Morza Czerwonego.
 
Motocyklowe safari na pustyni
Przejazd przez pustynię na czterokołowych motocyklach. Postój na herbatę w beduińskim namiocie.
Cena orientacyjna: 20 USD
 
Petra
Przejazd do Taby, przekroczenie granicy. Przejazd przez Izrael do Aqaby (Jordania). Dojazd do Petry i zwiedzanie słynnego miasta Nabatejczykow wykutego w skale: Siq (wąwóz będący wejściem), Skarbiec, amfiteatr, rzymska ulica z kolumnadą oraz Królewskie Grobowce. Obiad wliczony jest w cenę.
Cena orientacyjna: 260 USD/dorośli, 235 USD/dzieci.
Nowe zasady dotyczące polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

 

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

 

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest: ALVENTUS TRAVEL Karolina Kowalczyk-Kuchta

 

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 

  • realizacji usług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

 

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

 

Komu możemy przekazać dane?

 

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

 

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

 

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

 

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

 

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

 

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

 

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

 

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.