Wycieczki fakultatywne - Teneryfa

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu na Teneryfie. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

Stolica i Urokliwa Północ: Candelaria, Santa Cruz, Playa Las Teresitas, Taganana, La Laguna (możliwość modyfikacji trasy)

Wycieczka całodniowa. Przejazd do stolicy wyspy, Santa Cruz de Tenerife, której port jest jednym z najważniejszych portów w Hiszpanii, czas wolny (ok. 3h). Można zwiedzić Muzeum Natury i Człowieka, w którym znajdują się mumie Guanczów. Spacer po ulicach starego miasta. Następnie przejazd w kierunku San Andres, na plażę Las Teresitas (z piaskiem z Sahary), czas wolny na plażowanie (ok. 1h). Przejazd przez góry Anaga w kierunku miejscowości Taganana i znajdującej się tam plaży El Roque. Czas wolny na plażowanie (ok. 1h). Podczas wycieczki przewidziane przystanki na punktach widokowych.

Cena orientacyjna: 42 EUR (powyżej 15 osób)

Wyspa La Gomera

Wycieczka calodniowa. La Gomera to wyspa o powierzchni 378 km2 archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zamieszkiwana przez ok 19 tys. osób. Stolicą wyspy jest miasto San Sebastián de La Gomera. Ma okrągły kształt i jest otoczona urwistym wybrzeżem, pozbawionym dogodnych warunków naturalnych. Najwyższy szczyt - Garajonay 1487m. Wnętrze wyspy jest skaliste, poprzecinane głębokimi wąwozami, bardzo utrudniającymi komunikację (jest to jeden z powodów używania na wyspie języka gwizdów "el silbo"). Naturalna szata roślinna to wawrzynowe lasy laurisilva. Na żyznej glebie wulkanicznej uprawia się głównie winogrona i banany. Powierzchnie uprawne są ułożone tarasowo na zboczach górskich. Park Narodowy Garajonay (pod patronatem UNESCO) obejmuje najwyższą część centralnego masywu górskiego, często pokrytego mgłą, dostarczającą ciągłych opadów w postaci mżawki. Niżej położone obszary są półpustynne, silnie nasłonecznione i pozbawione opadów. Na wyspie zatrzymał się Krzysztof Kolumb w 1492 - był to jego ostatni postój przed przepłynięciem Atlantyku i odkryciem Ameryki. Do dziś zachował się dom odkrywcy w stolicy. Obecnie głównym źródłem dochodu jest turystyka. Program wycieczki: przepłynięcie promem z Teneryfy na La Gomerę, objazd wyspy, lunch wliczony w cenę.

Cena: 69 EUR (powyżej 15 osób)

Trekking Barranco Masca

Nasza wędrówka rozpoczyna się w malowniczej, położonej w środku wąwozu wiosce Masca. Teren Parku Krajobrazowego o powierzchni 2064 ha. Bardzo malownicze miejsce wśród niesamowitych bazaltowych form skalnych i endemicznej roślinności. Zejście do plaży, kąpiel w oceanie i powrót łodzią wzdłuż gigantycznych klifów. Wpływamy do portu w Los Gigantes, skąd odbiera nas autobus. Czas trwania wędrówki 3,5-4 godz. Długość trasy 6 km, wysokość od 600 m.n.p.m do 32 m.n.p.m.
Uwaga! dla grup zorganizowanych możliwość powrotu kajakami.

Cena orientacyjna: 53 EUR

Masca

Wycieczka półdniowa do wioski Masca, znajdującej się na terenie Parku Krajobrazowego o powierzchni 2064 ha. Bardzo malownicze miejsce wśród niesamowitych bazaltowych form skalnych i endemicznej roślinności. Jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie, obowiązkowy punkt każdego turysty, miejscowość położona w górach Teno pomiędzy wąwozami na wysokości ok. 600 m n.p.m. Prowadzą do niej bardzo kręte i strome drogi otoczone widokami przepięknych wzniesień i dolin. Jest tu kilka miejsc widokowych z których podziwiać można stworzone przez naturę urwiska skalne, wąwozy i ostre wzniesienia pnące się prawie pionowo w górę. Droga do tej malowniczej wioski powstała dopiero w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, przedtem można było dotrzeć tam jedynie pieszo.

Cena orientacyjna: 32 EUR (powyżej 15 osób)

„Aire” show Carmen Mota

Stworzony przez Carmen Mota nowy show "AIRE " to choreografia w oparciu o wyniki znanych i popularnych kompozytorów i mistrzów hiszpańskich rytmów. Publiczność podróżuje do świata najczystszej formy Flamenco z bardzo innowacyjną koncepcją połączenia klasycznego, tradycyjnego baletu hiszpańskiego z nowoczesnymi rytmami muzyki hiszpańskiej XX wieku.

Część pierwsza: kreatywna choreografia, która łączy hiszpański balet z innymi stylami tańca czego efektem są naprawdę wyjątkowe rezultaty.

Część druga: tradycyjne hiszpańskie flamenco w jego najczystszej wersji sięgające do korzeni tego tradycyjnego tańca. Choreografia, producent i reżyseria - Joaquín Marcelo.

Czas trwania show: 1 godzina 45 minut

Cena orientacyjna: dorosły 47 EUR, dzieci do 12 lat bezpłatnie, 13–17 lat 24 EUR. Transport ok. 10 EUR/osoba. We wtorek możliwy transport gratis (pow. 10 osób) o godz. 19:50, początek show 21:30.

 

Parki Tematyczne

Loro Parque (Puerto de la Cruz), o powierzchni 13,5 ha, posiada największą i najbardziej zróżnicowaną kolekcję papug na świecie; 4000 egzemplarzy, 350 gatunków i podgatunków, wśród 7 tysięcy palm. Znajduje się tutaj również Planeta Pingwinów, największa populacja pingwinów na górze lodowej, w specjalnie przygotowanej kopule. Mieści się tutaj także największe delfinarium z niezwykłym pokazem delfinów, ”Orca Ocean” o pojemności 22 mln litrów słonej wody, gdzie odbywa się jedyny w swym rodzaju spektakl z udziałem orek. Niezwykłą atrakcją jest gigantyczne akwarium z 18 metrowym tunelem, gdzie podziwiać można rekiny. W Kinderlandii nie brakuje atrakcji dla najmłodszych.

Cena orientacyjna biletów wstępu: dorosły 33 EUR, dzieci 6-11 lat 22 EUR, transport dodatkowo płatny 13,50 EUR/osoba.

Twin ticket (Loro i Siam Park): dorosły 56 EUR, dzieci 6-11 lat 37,50 EUR, transport dodatkowo płatny 13,50 EUR/osoba.

Siam Park - wodne królestwo, znajduje się w Adeje, na południu wyspy. To miniatura tajskiej wioski, gdzie znajduje się ponad 25 różnych obiektów: zaginione miasto, wodospady, zjeżdżalnie, akwarium, sztuczna plaża z 3-metrowymi falami, nauka surfingu - to tylko kilka z atrakcji tego wspaniałego dla całej rodziny miejsca.

Cena orientacyjna biletów wstępu: dorosły 33 EUR, dzieci 3-11 lat 22 EUR, transport dodatkowo płatny 13,50 EUR/osoba.

Twin ticket (Loro i Siam Park): dorosły 56 EUR, dzieci 6-11 lat 37,50 EUR, transport dodatkowo płatny 13,50 EUR/osoba.

Jungle Park - tropikalny park położony blisko Los Cristianos, o powierzchni 75 tys. mkw. Posiada ponad 300 gatunków zwierząt, które żyją w ich środowisku naturalnym. Główna atrakcją jest pokaz ptaków drapieżnych i ptaków egzotycznych na wolnym powietrzu.

Cena orientacyjna biletów wstępu: dorosły 24 EUR, dzieci 4-12 lat 16,5 EUR (bez transportu).

Twin ticket (Jungle park i Aqualand): dorosły 34 EUR, dzieci 4-12 lat 24 EUR (bez transportu).

Aqualand - ogromny park wodny z atrakcjami dla dzieci i dorosłych, znajduje się w Costa Adeje na południu Teneryfy. W parku mieści się delfinarium, gdzie odbywa się pokaz delfinów.

Cena orientacyjna biletów wstępu: dorośli 21,50 EUR, dzieci 4-12 lat 15,50 EUR (bez transportu).

Twin ticket (Jungle Park i Aqualand): dorosły 34 EUR, dzieci 4-12 lat 24 EUR (bez transportu).

Pueblo Chico - park miniatur znajdujący się na północy wyspy, w miejscowości La Orotava, otwarty w 2002 roku. Tutaj można udać się w podróż po wszystkich Wyspach Kanaryjskich w ciągu kilku godzin. Na 20.000m² znajdują się modele i makiety najbardziej charakterystycznych miejsc Wysp Kanaryjskich. Dzięki najnowszym metodom technologicznym i materiałom odpornym na warunki atmosferyczne, wszystko to można oglądać spacerując na świeżym powietrzu w otoczeniu egzotycznej roślinności. Makiety jaskiń Guanczów, wulkan Teide, budowle typu lotnisko, bazylika, kościoły, centra handlowe czy Audytorium Santa Cruz de Tenerife to tylko kilka przykładów obiektów, które można tam zobaczyć. Tutaj również można spróbować wspanialej kanaryjskiej kuchni.

Cena orientacyjna: dorosły 12,50 EUR, dzieci 4-11 lat 6,50 EUR

Monkey Park Małpi Park, Llano Azul - podczas wizyty w parku można zobaczyć ponad 150 gatunków małp, dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat małp, np. ich pochodzenie, morfologia budowy ciała, sposób odżywiania i ewolucję do chwili obecnej. Monkey Park specjalizuje się w reprodukcji gatunków, w szczególności naczelnych, które są zagrożone wyginięciem, klimat południowej części wyspy jest bardzo zbliżony do warunków naturalnych środowiska małp.

Cena orientacyjna: dorosły 10 EUR, dzieci 5-12 lat 5 EUR

 

Nowe zasady dotyczące polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

 

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

 

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest: ALVENTUS TRAVEL Karolina Kowalczyk-Kuchta

 

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 

  • realizacji usług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

 

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

 

Komu możemy przekazać dane?

 

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

 

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

 

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

 

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

 

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

 

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

 

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

 

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.