Biuro Podróży Alventus Travel

Pogoda - Brazylia

 

Brazylia jest największym pod względem powierzchni i liczby mieszkańców państwem Ameryki Południowej. Jest jednym z tych krajów, do których określenie „kraj kontrastów” przyległo na stałe. Zamieszkują ją bowiem zarówno światli mieszkańcy Rio de Janeiro, jak i żyjący w puszczy, polujący na zwierzynę Indianie.

 

 

Najcieplejsze w Brazylii są miesiące: grudzień, styczeń i luty. Wtedy też występuje najmniej opadów. To najlepsza pora dla plażowiczów, zwłaszcza jeśli wybierają się na południe kraju, gdzie różnica temperatur w zależności od pory roku jest najbardziej odczuwalna. W miesiącach letnich temperatury na terenach położonych na południe od Rio de Janeiro są o kilka, a nawet kilkanaście stopni niższe niż na północy, możliwe są nawet przygruntowe przymrozki.

 

 

Między czerwcem i sierpniem nastaje w całym kraju pora deszczowa. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wybraniem się do Brazylii zimą (a zwłaszcza pod koniec lutego) może być karnawał będący jedną z większych atrakcji turystycznych stolicy kraju - Rio de Janeiro. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w tym czasie miasto to przeżywa prawdziwe oblężenie turystów, więc warto z dużym wyprzedzeniem zaplanować podróż do Rio de Janeiro w trakcie trwania karnawału.