Biuro Podróży Alventus Travel

Pogoda - Dominikana

 

Dominikana to jedna z najpiękniejszych Wysp Karaibskich, która nadaje się idealnie na wypoczynek i niezapomniane wakacje, dzięki pięknym porcelanowo-białym plażom, mnóstwem atrakcji oraz możliwością uprawiania licznych sportów.

 

 

Znawcy zalecają jednak, żeby na podróże wybierać miesiące pomiędzy grudniem, a kwietniem. Wtedy jest zwykle najcieplej i najładniej, ale to środek tamtejszego sezonu, więc należy się liczyć z obecnością bardzo wielu turystów. Teoretycznie przez resztę miesięcy może być nieco deszczowo, gdyż Dominikana leży w klimacie zwrotnikowym gorącym. 

 

 

Na Dominikanie dwa razy w roku występuje pora deszczowa. Ma miejsce w okresie od maja do sierpnia oraz od listopada do grudnia. Nie jest to zbyt sprzyjający czas na wyprawę, ponieważ w tym okresie mogą zdarzać się nawet huragany. Podczas pory deszczowej lepiej wybrać się na południe wyspy (Punta Cana), gdzie czasami zdarzają się gwałtowne ulewy, lecz są one krótkotrwałe, więc można bez przeszkód wypoczywać. Na północy (Puerto Plata) zaś opady są częstsze i gwałtowniejsze.