Biuro Podróży Alventus Travel

Pogoda - Kenia

 

Do Kenii możemy się wybrać przez cały rok, gdyż równikowy klimat tego rejonu Czarnego Lądu gwarantuje wyrównane temperatury przez całe dwanaście miesięcy.

Od grudnia do marca w Afryce Wschodniej panuje lato. W styczniu i lutym trwa tu pora sucha i jest to najlepszy moment, żeby zwiedzić Mombasę, a także udać się na safari. Temperatura powietrza jest ciepła i bardzo przyjemna, nie spada poniżej 15 stopni i nie przekracza 28 stopni.

 

Od kwietnia do czerwca we wschodniej Afryce trwa pora deszczowa. Z powodu ulew niewielu turystów wybiera się w tym okresie na safari, choć właśnie wtedy koncentracja zwierząt jest maksymalna, a krajobrazy świeże i zielone.

 

 

Od lipca do listopada pogoda w Kenii jest zazwyczaj sucha i słoneczna, ale już od połowy października w centralnych regionach pojawiają się lekkie deszcze, które występują do grudnia.


Lipiec, sierpień i wrzesień to najprzyjemniejsze miesiące w Afryce Wschodniej, szczególnie w nadmorskich kurortach, a zarazem najczęściej wybierane przez turystów na wypoczynek w Kenii.