Biuro Podróży Alventus Travel

Pogoda - Kuba

 

Kubańska muzyka i taniec, białe plaże, lazurowe Morze Karaibskie i unikalna mieszanka kultury hiszpańskiej, karaibskiej i afrykańskiej to skarby tego kraju, które stanowią pokusę dla Europejczyków. 

 

 

Pora sucha na Kubie przypada od listopada do kwietnia. Marzec i kwiecień są uważane za jedne z najbardziej odpowiednich miesięcy do odwiedzenia Kuby. Jest ciepło, ale jeszcze nie upalnie, wilgotność powietrza jest też umiarkowana, a prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu jest niewielkie. Średnia temperatura w ciągu roku wynosi 25 stopni Celsjusza. Najcieplejszym okresem jest czerwiec, aż do września, bowiem wówczas temperatury sięgają nawet 34 stopni. 

 

 

Pora deszczowa trwa od maja do października. W okresie od maja do lipca występują tropikalne deszcze. Od września do listopada wyspę nawiedzają huragany i cyklony. 

W listopadzie robi się na Kubie chłodniej, średnie temperatury powietrza i wody obniżają się o około trzy stopnie. Warunki stają się bardziej komfortowe, ale wciąż jeszcze przechodzą deszcze.