Lot balonem

 

LOT BALONEM Z GWARANCJĄ WIDOKÓW NAD SZWAJCARIĄ KASZUBSKĄ


Podróż balonem to dreszcz emocji i niezapomniane wrażenia!

 

Kaszuby są uznawane za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Z tego względu są określane mianem "Szwajcarii Kaszubskiej". Największe bogactwo Kaszub stanowią lasy oraz jeziora. Malowniczo przeplatające się lasy, pola, łąki i jeziora, urozmaicona rzeźba terenu, urocze doliny rzeczne, czyste powietrze, cisza i spokój czynią Kaszuby niesamowitym miejscem.

Zapraszamy do zakupu VOUCHERA na LOT BALONEM Z GWARANCJĄ WIDOKÓW NAD SZWAJCARIĄ KASZUBSKĄ z okresem realizacji do 12 miesięcy. VOUCHER to doskonały pomysł na prezent zarówno gdy chcemy wynagrodzić dobrego pracownika, partnera w biznesie, a także gdy chcemy sprawić radość najbliższym.


VOUCHER na LOT BALONEM to idealne narzędzie motywacyjne dla pracowników lub forma nagrody dla partnerów handlowych oraz stałych klientów. Podaruj im dreszcz emocji i niezapomniane wrażenia! Taki miły prezent z pewnością zostanie na długo zapamiętany.


Chcesz zaskoczyć ukochaną osobę? Szukasz prezentu dla rodziców na rocznicę ślubu? A może szukasz pomysłu na niebanalny prezent ślubny dla pary młodej?
Oferujemy podróż balonem z gwarancją widoków nad Szwajcarią Kaszubską w okolicach Stężycy, Borucina, Miechucina, Chmielna, Somonina, Przywidza, Nowej Karczmy, Kościerzyny, Ostrzyc, Wieżycy, Szymbarka, Kartuz, jezior: Raduńskie Dolne i Górne, Ostrzyckie i Patulskie, Przywidzkie.

Z VOUCHEREM na LOT BALONEM sprawisz radość bliskim, obdarowując ich unikatowym upominkiem!


Rezerwacji dokonuje się poprzez wpłatę opłaty rezerwacyjnej minimum na 10 dni przed datą lotu w wysokości 200 zł w naszym biurze lub przelewem bankowym na konto naszego biura.


Opłata rezerwacyjna zawiera rezerwację balonu w terminie lotu. Pozostała należność płatna przed lotem u pilota, który wystawia paragon fiskalny.


Dodatkowe informacje:


Lot nie jest gwarantowany bez wcześniejszej opłaty rezerwacyjnej lub wcześniejszego wykupienia VOUCHERA.


Wiek uczestników: od 6 roku życia wzwyż.


Robienie zdjęć i kręcenie filmów własnym sprzętem jest dostępne.


Na specjalne życzenie możemy zaplanować lot w innym miejscu wskazanym przez Państwa.


Loty widokowe nad Kaszubami odbywają się cały rok oprócz dni w których przypadają święta państwowe i kościelne. W okresie od 16 marca do 30 października, od wschodu słońca (godz. 5:30) plus 2-3 godziny oraz 2 godziny przed zachodem słońca do zachodu słońca (godz. 20:00). Od 03 listopada do 15 marca loty odbywają się od wschodu słońca (godz. 7:20) do zachodu słońca (godz. 16:30).


Na 24 godziny przed planowaną datą lotu kontaktujemy się z osobami biorącymi udział w locie celem przekazania informacji o planowanym locie, następny kontakt to 6-12 godzin przed planowanym lotem, który ma na celu potwierdzenie informacji o miejscu i godzinie spotkania.


Na godzinę przed lotem porannym lub wieczornym odbywa się ważenie uczestników lotu oraz odprawa bezpieczeństwa na której są omawiane zasady bezpieczeństwa i zachowania się w czasie lotu.


Odprawa bezpieczeństwa odbywa się w 2 miejscowościach w zależności od kierunków wiejących wiatrów: Szymbark CEPR lub Przywidz CAMPING NR 20.

Na podróż nad Kaszubami należy zarezerwować czas około 3 godzin (czas od momentu spotkania, odprawa przedlotowa w tym ważenie osób biorących udział w locie, lot widokowy balonem, poczęstunek winem musującym po locie, wręczenie certyfikatu AERONAUTY, powrót z miejsca lądowania do miejsca spotkania przed lotem).


Warunki meteo dotyczące lotu widokowego:


Loty widokowe nie odbywają się gdy występują następujące warunki atmosferyczne w promieniu 50 km od miejsca startu balonu takie jak: prędkość wiatru przekracza 11 km/godz., temperatura powietrza powyżej + 22°C lub poniżej – 10°C, porywy wiatru, turbulencje, chmury burzowe lub kłębiaste, opady atmosferyczne, podstawa chmur poniżej 800 m nad terenem, widoczność poniżej 10 km, brak równowagi mas powietrza oraz zdarzenia siły wyższej.


W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych podróż balonem odbywa się w najbliższym korzystnym terminie dla Klienta i ekipy obsługującej balony.


Wymogi bezpieczeństwa dla uczestników biorących udział w locie oraz wykaz przedmiotów których zabrania się wnoszenia na pokład balonu:


1. Nie bierze udziału w locie osoba która:

- nurkowała poniżej 2 m w ciągu ostatnich 24 godzin przed lotem,

- jest pod pływem lub spożyciu alkoholu, narkotyków lub środków psychotropowych

- odurzających,

- jest w ciąży,

- cierpi na epilepsję,

- jest w trakcie lub po przebytej poważnej kontuzji ortopedycznej lub neurologicznej,

- jest świeżo po przebytym zawale serca.


2. Na pokład balonu zakazuje się zabierania ze sobą: włączonego telefonu, łatwopalnych płynów, zapałek czy zapalniczek, sztucznych ogni, amunicji i broni, zbiorników z aerozolami i gazem pod ciśnieniem, torebek, plecaków, dużych obszernych kurtek.


3. Każda osoba wchodzi i wychodzi z gondoli balonu na polecenie pilota, utrzymuje pozycję przy starcie w trakcie lotu i do lądowania według zaleceń pilota.


4. Zakazuje się: kręcenia kamerą i robienia zdjęć w momencie startu i lądowania balonu oraz trzymania w/w przedmiotów na wysokości twarzy lub wokoło karku, szyi (przy lądowaniu), używania ognia i palenia tytoniu na pokładzie balonu, podchodzenia do wentylatorów, przechodzenia przez liny mocujące balon do przeszkód i samochodu.


5. Osoby chore zabierają ze sobą zapas leku i w razie potrzeby posiadają go gotowego do użycia.


6. Każda osoba o własnych siłach wchodzi i wychodzi z gondoli balonu o wysokości burty 1,2 m.


7. Zabronione jest wychylanie się, wskakiwanie i wyskakiwanie z gondoli balonu.


8. Ubiór na lot balonem to obuwie o twardej płaskiej podeszwie, czapka z daszkiem, kurtka wierzchnia w odcieniu ciemnym (ubiór tak jak na spacer w godzinie spotkania danego dnia o danej porze roku). Wskazane zabranie obuwia na zmianę po locie.