Biuro Podróży Alventus Travel

Wycieczki fakultatywne - Chorwacja

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu w Chorwacji. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

Dubrownik

Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, prawdziwa skarbnica zabytków kultury i historii. Zobaczymy między innymi: klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki, katedrę miejską oraz mury miejskie.

Cena orientacyjna: 36 EUR

Miasto Korcula

Wycieczka do legendarnego miejsca urodzin Marco Polo, spacer urokliwymi kamiennymi uliczkami miasta, zobaczymy: Skarbiec Klasztorny, Muzeum Miejskie, Muzeum Ikon itp.

Cena orientacyjna: 23 EUR

Piknik rybny w delcie Neretvy

Rejs zabytkowymi łodziami po licznych, wąskich kanałach rzeki: tradycyjne chorwackie potrawy, domowe wino, poznamy także miejscowe legendy o rzymskim mieście - Narona, którego ruiny przez stulecia leżały zatopione w nurtach Neretvy.

Cena orientacyjna: 23 EUR

Medjugorje

Sanktuarium Maryjne, gdzie 24 czerwca 1981 roku ukazała się Matka Boska.

Cena orientacyjna: 35 EUR

Split i Trogir

Całodniowa wycieczka autokarowa (na miejscu lokalny przewodnik). W Splicie zwiedzimy stare miasto, gdzie krzyżują się wpływy weneckie, chorwackie i orientalne, zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana, średniowieczny ratusz miejski oraz malowniczy port. W Trogirze polecamy spacer po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi ratusz miejski oraz katedrę św. Wawrzyńca.

Cena orientacyjna: 20 EUR

Wodospady rzeki Krka

Wycieczka do Parku Narodowego Krka, Rzeka Krka płynąc przez wapienne podłoże tworzy po drodze liczne jeziora, wodospady i strumienie. Najładniejsze miejsce to miasteczko Skradin oraz półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich na prawie 100 metrów, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów.

Cena orientacyjna: 25 EUR

Rafting

Doskonała zabawa dla wszystkich. Spływ kajakami i pontonami po rzece Cetinie. Czysta woda, wspaniałe krajobrazy i spora dawka adrenaliny.

Cena orientacyjna: 40 EUR

Wieczór dalmatyński

Zapraszamy do malutkiej chorwackiej wioski położonej w górach na niezwykłą zabawę w typowej tawernie. Będzie doskonała kolacja z winem i muzyką na żywo.

Cena orientacyjna: 18 EUR

Wyspa Mljet

Wycieczka wodolotem do Parku Narodowego Mljet, gdzie podziwiać będziemy dwie głębokie zatoki, połączone z morzem niezwykle wąskimi przesmykami tzw. zatoki, bujną roślinność oraz zabytki średniowieczne - między innymi malowniczy klasztor benedyktynów.

Cena orientacyjna: 39 EUR

Plitvice

Wycieczka do Parku Narodowego, na terenie którego znajduje się 16 jezior położonych na różnej wysokości i połączonych ze sobą licznymi wodospadami, kaskadami i strumykami.

Cena orientacyjna: 42 EUR

Rejs statkiem

Wycieczka dla tych, którzy kochają morze i obcowanie z przyrodą: kąpiele morskie i słoneczne, lunch, rejs po okolicznych zatokach i wyspach oraz zwiedzanie europejskiego Alcatraz - Nagiej Wyspy.

Cena orientacyjna: 22 EUR

Wyspy Kornati

Całodzienna wycieczka morska (połączona z lunchem) do archipelagu 100 skalistych wysepek.

Cena orientacyjna: 62 EUR