Biuro Podróży Alventus Travel

Wycieczki fakultatywne - Cypr

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu na Cyprze. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

Pafos - Kourion

Całodzienna wycieczka do antycznych zabytków: Curium (grecki teatr i dom Eustoliosa), Pafos z rzymskimi mozaikami z Willi Dionizosa, pręgierz św. Pawła i katakumby Agia Salomoni, Kourion - wspaniały amfiteatr. Ponadto Kato Paphos - centrum nocnego życia miasta i port jachtowy oraz urokliwe Petra tou Romiou - miejsce gdzie według legendy urodziła się Afrodyta, z fantastycznymi formacjami skalnymi, wyrastającymi wprost z krystalicznie czystego i lazurowego morza. Polecamy również kąpiel!

Cena orientacyjna: 18 CYP

Góry Troodos

Wycieczka samochodami terenowymi w odległe tereny górskie i do małych zapomnianych cypryjskich wiosek. W trakcie wycieczki zobaczymy między innymi malowniczy wodospad Kaledonia, odbędziemy krótką wspinaczkę do punktu widokowego na najwyższy szczyt wyspy - Olimpu (1952 m. npm.) oraz obejrzymy piękny klasztor Kykkos ze słynna ikoną Madonny, podobno namalowaną przez Św. Łukasza. Przepiękne widoki, kompletny brak cywilizacji i wspaniała przygoda.

Cena orientacyjna: 35 CYP

Półwysep Akamas

Wycieczka samochodami terenowymi na najbardziej na zachód wysuniętą część wyspy. Brak dróg, zupełnie dziewicze tereny i urzekająca przyroda to główne atrakcje wycieczki. Ponadto wizyta w prześlicznej lagunie Lara, miejscu wylęgu setek żółwi oraz wizyta w tzw. Źródłach Afrodyty, miejscu gdzie wg legendy bogini często spotykała się z Adonisem. Legenda mówi, że jeśli zakochani spróbują wody z tego źródełka, ich miłość przetrwa wieki.

Cena orientacyjna: 35 CYP.

Nikozja - Lefkara

Wycieczka autokarowa do stolicy Cypru, od wielu lat podzielonej na strefę turecką i cypryjską. Zobaczymy między innymi: strefę buforową, katedrę św. Jana, Pałac Arcybiskupa, pomnik arcybiskupa Makariosa. Będzie również czas na wędrówkę małymi, wąskimi uliczkami Nikozji i odpoczynek w jednej z lokalnych tawern. W drodze powrotnej zatrzymamy się w wiosce słynnej z ręcznego wyrobu koronek - Lefkari.

Cena orientacyjna: 18 CYP

Noc cypryjska

Impreza folklorystyczna w lokalnej tawernie: tradycyjna kuchnia cypryjska, muzyka na żywo, ludowe tańce, buzuki i gorące rytmy oraz fantastyczne jedzenie i dużo wina.

Cena orientacyjna: 20 CYP

Wycieczki samolotem

Jedno lub dwugodzinne wycieczki samolotem nad wyspą: malowniczy port w Limassol, Larnaka, Pentakylos (pięciopalczasty szczyt górski), góry Troodos, półwysep Akamas, zatoka Lara.

Cena orientacyjna: od 80 CYP.

Dla chętnych również nauka latania z instruktorem: od 100 CYP. Na wszystkie loty potrzebny jest paszport.