Biuro Podróży Alventus Travel

Wycieczki fakultatywne - Fuerteventura

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu na Fuerteventurze. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

Baku

Urządzony na przedmieściach Corralejo Aquapark z licznymi wodnymi zjeżdżalniami, pozwala na przyjemne spędzenie czasu całym rodzinom. Na terenie wodnego miasteczka znajdują się punkty gastronomiczne, pozwalające zaspokoić głód bez konieczności opuszczania parku.

Cena orientacyjna: 22 EUR/dorośli, 16 EUR/dzieci

Bala Roja

2-godzinny rejs statkiem z napojami orzeźwiającymi wliczonymi w cenę.

Cena orientacyjna: 55 EUR/dorośli, 35 EUR/dzieci

Catlanza

Kierujemy się katamaranem z Corralejo w kierunku złocistych plaż Papagayo. Cały czas możemy korzystać z bufetu z napojami orzeźwiającymi oraz świeżych owoców. Dla chętnych możliwość kąpieli, nurkowania oraz przejażdżki skuterem wodnym. W cenę jest wliczony lunch.

Cena orientacyjna: 56 EUR/dorośli, 35 EUR/dzieci

Crucero 3 Islas

Wypływamy z miejscowości Corralejo, kierując się do miejscowości Playa Blanca, położonej na południowym wybrzeżu Lanzarote. Na miejscu czas wolny przeznaczony na zakupy bądź samodzielne zwiedzanie, tej oddalonej zaledwie o kilkanaście kilometrów od Fuerteventury wyspy. Następnie płyniemy w kierunku wysepki Lobos, gdzie możemy spędzić czas wolny plażując bądź zwiedzając tą jedyną w swoim rodzaju bezludną wyspę. Powrót do Corralejo w godzinach popołudniowych. W cenę wycieczki wliczony jest posiłek.

Cena orientacyjna: 48 EUR/dorośli, 24 EUR/dzieci

Gran Tour Poseidon

W czasie trwającej kilka godzin wycieczki, objeżdżamy całą wyspę z północy na południe. Pierwszy przystanek odbywa się w Parku Krajobrazowym Grandes Dunas, następnie odwiedzamy pierwszą stolicę wyspy Betancurie, a w dalszej kolejności malowniczą miejscowość Ajuy z pięknymi czarnymi, wulkanicznymi plażami oraz finke Pepe (gospodarstwo wiejskie), gdzie można spróbować, a później zakupić wytwarzane na miejscu sery kozie. W cenę wycieczki wliczony jest posiłek.

Cena orientacyjna: 45 EUR/dorośli, 23 EUR/dzieci

Jeep Tour (Corralejo)

Wyjeżdżamy w kierunku Villaverde. Następnie zatrzymujemy się w La Oliva, gdzie zwiedzamy słynną Casa de los Coroneles. Kierujemy się w stronę wybrzeża zachodniego, gdzie w Cotillo mamy możliwość kąpieli w wodach koloru turkusowego. W cenę wliczony jest posiłek.

Cena orientacyjna: 62 EUR/dorośli, 43 EUR/dzieci

Jet Sky

90-minutowa przejażdżka skuterem wodnym.

Cena orientacyjna: 130 EUR

Volcano Express

Wypływamy z miejscowości Corralejo do miejscowosci Playa Blanca na Lanzarote. Przesiadamy się do autokaru, którym udajemy się do Parque Nacional de Timanfaya, aby w ciągu 30 minut podziwiać ten specyficzny wulkaniczny krajobraz. Następnie udajemy się do leżącej na granicy Parku Narodowego wioski El Golfo, gdzie możemy zobaczyć El Lago Verde (tzw. Zielone Jezioro), które swą nazwę bierze od żyjących w nim alg, które nadaję im ten intensywny jasnozielony kolor. Następnym punktem są Los Hervideros, kilka kilometrów za El Golfo. Jest to miejsce, w którym "wrze woda". Możemy zobaczyć morskie fale wpadające z impetem do tuneli i grot, jakie przez lata woda wyżłobiła w zastygłej lawie. W drodze powrotnej odwiedzamy również dolinę La Geria, w której mamy możliwość degustacji prawdziwego kanaryjskiego wina oraz późniejszego jego zakupu.

Cena orientacyjna: 54 EUR/dorośli, 29 EUR/dzieci.