Biuro Podróży Alventus Travel

Wycieczki fakultatywne - Maroko

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu w Maroku. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

Marakesz

Jest wiele miejsc, które można zobaczyć, ale Marakesz, stolicę kulturowo-historyczną południowego Maroka, trzeba. Podczas tej wycieczki zobaczycie historyczne miasto Marakesz, należące do 4 najważniejszych aglomeracji tego kraju. Miasto znajduje się w centrum najpiękniejszych palmiarni południa kraju, otoczonych niesamowitym widokiem majestatycznych zboczy i dolin wysokiego Atlasu. Niezapomniany widok słynnego minaretu Koutoubia i placu Djemaa El Fna, który znany jest z targowej atmosfery, dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń. Rano słynny plac jest targowiskiem, a w godzinach popołudniowych zamienia się w plac czarów i magii. Pokazy akrobatyczne, zaklinacze węży i bajarze stwarzają baśniową atmosferę. Tysiące zapachów i kolorów sprawia, że Marakesz jest najatrakcyjniejszym miastem królestwa.

Cena orientacyjna: 580 MAD

Tiout – Tarudant

U zbocza gór Antyatlas znajduje się malownicza wioska Tiout. Proponujemy Państwu zwiedzanie twierdzy (Kazba) oraz oazy, jazdę na osiołkach i typowy marokański posiłek. Następnie zwiedzanie Tarudant tzw. Małego Marrakeszu: okazja do kupienia pamiątek na targu (suk), spacer po mieście, oraz wizyta w niegdysiejszej siedzibie paszy - pałacu Salam.

Cena orientacyjna: 420 MAD

Tafraout

Proponujemy Państwu całodzienną wycieczkę do Antyatlasu - jednych z najstarszych gór świata. Widoki malowniczych gór, skały o różnych kolorach i kształtach, doliny, wioski berberyjskie, tarsowe pola. W okolicach Tafraoutu zatrzymamy się, by obejrzeć ogromne granitowe posągi oraz domy skalne. Po posiłku będziecie mieli okazję nabycia wspaniałej srebrnej biżuterii w mieście słynącym z jej wyrobu - Tiznicie.

Cena orientacyjna: 330 MAD (43 EUR)

Wieczór Berberyjski

Wieczorem zapraszamy Państwa do regionalnej kazby, oddalonej o 60 km od Agadiru. Będziecie mogli uczestniczyć w berberyjskim wieczorze folklorystycznym. Będzie także można spróbować przysmaków kuchni marokańskiej, jak tajines oraz posmakować marokańskiego wina. Podczas kolacji będziecie mogli zobaczyć proces wytwarzania pieczywa i jego wypieku w glinianych piecach. Podczas imprezy czas umilać Wam będą popisy lokalnych grup taneczno-folklorystycznych przy tradycyjnej berberyjskiej muzyce.

Cena orientacyjna: 270 MAD (28 EUR)

Immouzer

Podczas tej wycieczki zobaczą Państwo piękne miasteczko oddalone o 60 km od Agadiru położone w Średnim Atlasie na wys. 1200 m, słynące z produkcji miodu. Po drodze podziwiać będziemy piękne wodospady znajdujące się na obrzeżu wioski. Po przyjeździe do miasteczka, zobaczymy cotygodniowy suk (targ) na którym robią zapasy żywności rdzenni berberowie, przyjeżdżający tu na osiołkach.

Cena orientacyjna: 230 MAD

Tiout - Taroudant

Przyjemna wycieczka w kierunku wioski Tiout położonej u stop Antyatlasu. Przespacerujemy się po autentycznej oazie z egzotycznymi uprawami oraz zobaczymy starą twierdzę u stóp której rozciąga się obecna wioska. W Tiout zaprosimy Was również na tradycyjny, smaczny obiad. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Taroudant, mieście zwanym ”Małym Marrakeszem”. Spacer po zabytkowej części miasta i targach oraz krótki relaks w ogrodach pałacu Salam, siedzibie dawnego lokalnego możnowładcy.

Cena orientacyjna: 42 EUR

Assaka -Massa

Atrakcyjna wycieczka samochodami terenowymi na południe od Agadiru, przez region Assaka Massa, aż do podnóży Antyatlasu. Zobaczycie wiele różnych miejsc i krajobrazów podczas tej urozmaiconej wycieczki: wyschnięte koryta rzek i zielone plantacje bananowców, tereny pustyni kamienistej z pojedynczymi wydmami i dzikie wybrzeże Atlantyku. Poza tym zatrzymamy się przy ogromnej zaporze im. Joussefa Ibn Tachfina, odwiedzimy okolice rezerwatu ornitologicznego oraz miasto Tiznit, słynące z wyrobów berberyjskiej biżuterii, gdzie zatrzymamy się na obiad.

Cena orientacyjna: 60 EUR

Połów ryb

Całodniowy rejs jachtem po oceanie. Będziecie mogli łowić ryby, opalać się, a nawet kąpać. Podczas rejsu posiłek ze świeżych ryb i owoców morza.

Cena orientacyjna: 39 lub 49 EUR

Safari Bou Jerif - 2 dni

Najbardziej atrakcyjna, dwudniowa, pełna przygody wyprawa samochodami terenowymi na południe Maroka. Podczas tej wycieczki odwiedzicie: Tiznit (słynne ze srebrnej biżuterii), Sidi Ifni (hiszpańskie miasto kolonialne) a dalej Land Roverami przez przeogromną kamienistą pustynię do twierdzy Bou Jerif (zbudowanej francuską Legię Cudzoziemską). Kolacja z mięsa wielbłądziego. Nocleg w namiotach nomadów tzw. "chaima" (gorąca woda, prysznic, węzeł sanitarny). Następnie Gulemim "brama do Sahary", przy odrobinie szczęścia spotkamy "niebieskich mężów" - koczowniczych Tuaregów, Bou Izakarne i Tafraut. Konieczne: paszport, ciepłe ubranie na wieczór, ręcznik, mydło, ew. latarka.

Cena orientacyjna: 140 EUR

Jazda na wielbłądach lub koniach

Możliwość egzotycznej przejażdżki na wielbłądach lub koniach. Atutem jest także ciekawa trasa przejażdżki biegnąca przez proste berberyjskie osady, gaje eukaliptusowe i dolinę rzeki Souss, gdzie przy odrobinie szczęścia można zobaczyć różowe flamingi!

Cena orientacyjna: 20 EUR

Agadir - wycieczka po mieście

Agadir - wycieczka po mieście to wizyta w jednym z największych portów marokańskich. Wjazd na kazbę, gdzie kiedyś było stare miasto, a teraz można podziwiać panoramę nowego miasta. Następnie przejazd przez dzielnice zniszczone w czasie trzęsienia ziemi, obejrzenie jednego z meczetów (z zewnątrz) oraz wizyta na suku (targu).

Cena orientacyjna: 12 EUR